[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форума · Пошук · RSS ]
Прості розмови
RaiMoriДата: Четвер, 29.10.2009, 20:51 | Повідомлення # 521
Професіонал
Група: Перевірені
Повідомлень: 1396
Репутація: 38
Статус: Offline
Quote (Ріттеркайзер)
припиніть вдавати із себе старенького дідуся, юначе)

припини вдавати з себе пятирічного хлопчика

я не писав що ситуація яка склалась - це круто. хоча і справді круто.але такого не писав!!попереднє речення не рахується
кста глянь свої пости. там ще більше смайлів... smile
чого я пишу зі смайлами??? бо мені і справді весело. чи може мну робити так як ти. ставити сумні смайли а насправді зовсім не перейматись проблемами людей??? блюзнірство, це коли тобі пох, а ти вдаєш що тобі дуже боляче і сумно...
чого мну пох? та всім пох кого це не торкнулося. хоча декому кого торкнулося, теж пох... smile
ну от і є тобі теорія пофігізму.
от я наприклад дуже чекаю 2012 року(кажуть кінець світу буде). хоч я в це не вірю, але все одно надіюсь бо це було б круто!!! ну помруть міліони людей. і що??????????????

Додано (29.10.2009, 20:51)
---------------------------------------------
можна створювати тему в філософії biggrin


 
VettghernДата: Четвер, 29.10.2009, 21:05 | Повідомлення # 522
Гуру
Група: Адміністратори
Повідомлень: 2239
Репутація: 43
Статус: Offline
Quote (Rimori)
хоча тебе напевно налякала фраза "ви всі помрете".
розумію - людина панічно боїться смерті. Нічого, подорослішаєш - пройде...

Мосьо жжот biggrin



 
VettghernДата: Четвер, 29.10.2009, 21:06 | Повідомлення # 523
Гуру
Група: Адміністратори
Повідомлень: 2239
Репутація: 43
Статус: Offline
Quote (Ріттеркайзер)
припиніть вдавати із себе старенького дідуся, юначе)

Quote (Rimori)

припини вдавати з себе пятирічного хлопчика

молоді чоловічі,я вас не знаю! happy biggrin
Quote (Rimori)
от я наприклад дуже чекаю 2012 року(кажуть кінець світу буде). хоч я в це не вірю, але все одно надіюсь бо це було б круто!!! ну помруть міліони людей. і що??????????????

ВАнги переслухався?)



 
РіттеркайзерДата: Четвер, 29.10.2009, 21:20 | Повідомлення # 524
Друг
Група: Модератори
Повідомлень: 916
Репутація: 34
Статус: Offline
Quote (Rimori)
припини вдавати з себе пятирічного хлопчика

wink wink wink
Quote (Rimori)
я не писав що ситуація яка склалась - це круто

Quote (Rimori)
все ж круто якщо це біологічна зброя

wink wink wink wink
Quote (Rimori)
кста глянь свої пости. там ще більше смайлів...

ага. тільки в мене смайли в тему
Quote (Rimori)
бо мені і справді весело

перестань курити траву
Quote (Rimori)
ставити сумні смайли а насправді зовсім не перейматись проблемами людей???

з чого ти взяв що я цим не переймаюся? не приписуй мені те, що придумав сам.
Quote (Rimori)
блюзнірство, це коли тобі пох, а ти вдаєш що тобі дуже боляче і сумно...

або коли тобі весело через те, що іншим боляче і сумно
Quote (Rimori)
та всім пох кого це не торкнулося.

та всіх спитав?
Quote (Rimori)
от я наприклад дуже чекаю 2012 року(кажуть кінець світу буде)

ага. це як у "Шляху аріїв" писало шо кінець світу буде у 2002 році
Quote (Rimori)
ну помруть міліони людей. і що??????????????

ріморі, з тобою дискутувати - марне діло. якшо тобі в одному розділі байдужа смерть мільйонів, а в іншому переживаєш за вірменів, чи часом їх де не побили то або в тебе роздвоєння особистості, або ти сам несеш суцільну ахінею.


кайдани порвіте
і вражою, злою кров'ю
волю окропіте.
 
RaiMoriДата: Четвер, 29.10.2009, 21:43 | Повідомлення # 525
Професіонал
Група: Перевірені
Повідомлень: 1396
Репутація: 38
Статус: Offline
Quote (Vettghern)
молоді чоловічі,я вас не знаю!

плагіат! "чоловічі" моє слово!!!! angry
Quote (Vettghern)
ВАнги переслухався?)

не. пророцтва майя
Quote (Ріттеркайзер)
ага. тільки в мене смайли в тему

в мене теж в тему
Quote (Ріттеркайзер)
з чого ти взяв що я цим не переймаюся? не приписуй мені те, що придумав сам.

ну хіба ти в нас не людина... напевно гуманоїд якийсь. або новий мессія.
поцікався психологією. всі люди егоїсти... ну крім тебе звизайно, мать Тереза... просто суцільний альтруїзм

Quote (Ріттеркайзер)
ага. це як у "Шляху аріїв" писало шо кінець світу буде у 2002 році

"шлях аріїв" - гімно(моя думка). Просто автор написав невдалий твір-ессе. там одні факти, заперечують інші...
Quote (Ріттеркайзер)
або коли тобі весело через те, що іншим боляче і сумно

мені просто весело. а до болі і суму ніякого відношення це не має. це мало б виглядати так: "ахаха, тварі подихають, кровю стікають". я подібне щось писав???
Quote (Ріттеркайзер)
ріморі, з тобою дискутувати - марне діло. якшо тобі в одному розділі байдужа смерть мільйонів, а в іншому переживаєш за вірменів, чи часом їх де не побили то або в тебе роздвоєння особистості, або ти сам несеш суцільну ахінею.

я писав, хай виріжуть хоч всіх вірменів. але такий гУманіст, як ти мав би пожаліти їх. навідміну від тягнибока


 
РіттеркайзерДата: Четвер, 29.10.2009, 22:10 | Повідомлення # 526
Друг
Група: Модератори
Повідомлень: 916
Репутація: 34
Статус: Offline
Quote (Rimori)
просто суцільний альтруїзм

націоналізм неможливий без альтруїзму
Quote (Rimori)
там одні факти, заперечують інші...

а ти читав пророцтва майя? може там теж одні факти заперечують інші)))
Quote (Rimori)
мені просто весело

знову пишу - перестань курити траву)))
Quote (Rimori)
але такий гУманіст

ну, ти сам писав що всі егоїсти. ну так мене змінений егоїзм - національний егоїзм. коли проти українців хтось пре мені їх не жалко. Хто б то не був - чи вірмени, чи віруси))))
Quote (Rimori)
я писав, хай виріжуть хоч всіх вірменів

Ріморі, в тебе склероз чи амнезія? Хто висловлював своє невдоволення Тягнибоком з цього приводу через його позицію? Не пам'ятаєш???


кайдани порвіте
і вражою, злою кров'ю
волю окропіте.
 
RaiMoriДата: Четвер, 29.10.2009, 22:20 | Повідомлення # 527
Професіонал
Група: Перевірені
Повідомлень: 1396
Репутація: 38
Статус: Offline
Quote (Ріттеркайзер)
націоналізм неможливий без альтруїзму

тоді він приречений
Quote (Ріттеркайзер)
Ріморі, в тебе склероз чи амнезія? Хто висловлював своє невдоволення Тягнибоком з цього приводу через його позицію? Не пам'ятаєш???

я тобі показував факти, які показують, як він розколює країну, замість обєднувати. Значна частина українців не підтримує насилля до твого відома. Боротьба з бандитизмом це одне...
Україні потрібен ПАТРІОТИЗМ, а не націоналізм. Національну політику можна вести не лише під гаслами націоналізму. Це при тому, що більша половина України погано ставиться до націоналізму. Тоді питання ЯКОГО ХЕРА ВИСТУПАТИ І КРИЧАТИ ЩО МИ НАЦІОНАЛІСТИ, А РЕШТА ЗЛО. Не простіше просто вести добру національну політику?? А не гратися в показуху.


 
РіттеркайзерДата: Четвер, 29.10.2009, 22:34 | Повідомлення # 528
Друг
Група: Модератори
Повідомлень: 916
Репутація: 34
Статус: Offline
Quote (Rimori)
я тобі показував факти, які показують, як він розколює країну, замість обєднувати

ну так би відразу і сказав. йди краще до Тігіпка - сьогодні він у нас в універі був, розказував що національна ідея то хєрня, на УПА треба забити і не розколювати країну
Quote (Rimori)
Значна частина українців не підтримує насилля до твого відома

це часом не ті що на виборах обирають менше зло, платять хабарі і живуть під девізом "моя хата скраю"???
Quote (Rimori)
Україні потрібен ПАТРІОТИЗМ

патріотизм не є СВІТОГЛЯДОМ!!! націоналізм пропонує своє бачення світу і розвитку нації і держави. Інші базові ідеології - лібералізм і комунізм та їх похідні. Будь-які намагання їх синтезу з націоналізмом приречені на невдачу - доказом того є 5 років президентства Ющенка. Тільки націоналізм захищає інтереси Нації, всі інші намагаються її знищити заради своїх універсалістських утопій.
Quote (Rimori)
Це при тому, що більша половина України погано ставиться до націоналізму.

який ти в нас видатний соціолог!!! може дані наведеш?
а чи відомо тобі яка частина України негативно ставилася до УПА, спілкувалася російською мовою десь так на початку 90-их??І якби усі були такими героями як ти і протирали свої штани перед моніторами то щоб змінилося??? Одне із завдань націоналізму сьогодні - ДІЙТИ ДО КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ. Це фактично і є ціллю передвиборчої кампанії.
Quote (Rimori)
Тоді питання ЯКОГО ХЕРА ВИСТУПАТИ І КРИЧАТИ ЩО МИ НАЦІОНАЛІСТИ, А РЕШТА ЗЛО

Напевно тому що ми націоналісти а решта - комуняки, ліберали, справжністи, пристосуванці іт.д. - ЗЛО
Quote (Rimori)
Не простіше просто вести добру національну політику??

це ж яку? вишиванки і шароварщина???


кайдани порвіте
і вражою, злою кров'ю
волю окропіте.
 
RaiMoriДата: Четвер, 29.10.2009, 22:54 | Повідомлення # 529
Професіонал
Група: Перевірені
Повідомлень: 1396
Репутація: 38
Статус: Offline
Quote (Ріттеркайзер)
ну так би відразу і сказав. йди краще до Тігіпка - сьогодні він у нас в універі був, розказував що національна ідея то хєрня, на УПА треба забити і не розколювати країну

УПА тут ні до чого. потрібен час. а не рватися на пролом. людину не переконати. людина помирає, помирає її ідея. приходять нові ідеї. А це що сьогодні робиться - це розкол держави і нації. Хіба не цього хочуть наші вороги. То хто є нашим ворогом?????
Quote (Ріттеркайзер)
патріотизм не є СВІТОГЛЯДОМ!!! націоналізм пропонує своє бачення світу і розвитку нації і держави. Інші базові ідеології - лібералізм і комунізм та їх похідні. Будь-які намагання їх синтезу з націоналізмом приречені на невдачу - доказом того є 5 років президентства Ющенка. Тільки націоналізм захищає інтереси Нації, всі інші намагаються її знищити заради своїх універсалістських утопій.

світогляд людини повязаний з політикою - примітивізм. людина зовсім нічого не знає про світ. тож найкращим світоглядом є бажання побачити світ таким, яким він є. І до політики світогляд не має відношення. Політика - лише спосіб організації людей.

Quote (Ріттеркайзер)
якби усі були такими героями як ти і протирали свої штани перед моніторами то щоб змінилося???

ти зовсім не протираєш штани. а забув, ти ще експлуатуєш свою країну, яка тебе вчить і годує, щоб ти писав всяку херню
Quote (Ріттеркайзер)
Напевно тому що ми націоналісти а решта - комуняки, ліберали, справжністи, пристосуванці іт.д. - ЗЛО

та вся політика і система це ВЕЛИКЕ ЛАЙНО!!!!!!!Замість того щоб допомагати людині розвиватися, вона їй мішає!! і все це в інтересах системи.


 
РіттеркайзерДата: Четвер, 29.10.2009, 23:04 | Повідомлення # 530
Друг
Група: Модератори
Повідомлень: 916
Репутація: 34
Статус: Offline
Quote (Rimori)
світогляд людини повязаний з політикою - примітивізм

яка в біса політика? я про ідеології
Quote (Rimori)
А це що сьогодні робиться - це розкол держави і нації.

це, що сьогодні робиться - це нищення Нації і держави, і якщо цьому не зарадити і говорити "не на часі", то будемо скоро говорити "уже пізно"
Quote (Rimori)
ти зовсім не протираєш штани.

не протираю. я, на відміну від декого, займаюся корисними справами, які йдуть на благо нашої справи
Quote (Rimori)
та вся політика і система це ВЕЛИКЕ ЛАЙНО!!!!

Quote (Rimori)
Політика - лише спосіб організації людей.

організація людей - велике лайно?
Quote (Rimori)
Замість того щоб допомагати людині розвиватися, вона їй мішає!!

вона ПОВИННА їй допомагати
Quote (Rimori)
все це в інтересах системи.

о! контрсистемник знайшовся!


кайдани порвіте
і вражою, злою кров'ю
волю окропіте.
 
РіттеркайзерДата: Четвер, 29.10.2009, 23:13 | Повідомлення # 531
Друг
Група: Модератори
Повідомлень: 916
Репутація: 34
Статус: Offline
Quote (Rimori)
УПА тут ні до чого.

УПА - яскравий приклад того, що речі, до яких суспільство через ворожу пропаганду ставилося негативно, через поширення історичної правди все краще сприймається суспільством. так і з націоналізмом.


кайдани порвіте
і вражою, злою кров'ю
волю окропіте.
 
RaiMoriДата: Четвер, 29.10.2009, 23:18 | Повідомлення # 532
Професіонал
Група: Перевірені
Повідомлень: 1396
Репутація: 38
Статус: Offline
Quote (Ріттеркайзер)
яка в біса політика? я про ідеології

політика і ідеологія - це частина системи. система - зло
Quote (Ріттеркайзер)
це, що сьогодні робиться - це нищення Нації і держави, і якщо цьому не зарадити і говорити "не на часі", то будемо скоро говорити "уже пізно"

угу. розколоти - найкращий спосіб зарадити
Quote (Ріттеркайзер)
не протираю. я, на відміну від декого, займаюся корисними справами, які йдуть на благо нашої справи

тобі точно не відомо, чим я займаюсь. тож не тобі судити про мою корисність
Quote (Ріттеркайзер)
організація людей - велике лайно?

схоже на те. система має допомагати людям. але все рухається за законами природи і вибирає коротший шлях до цілі. і в допомогу собі система обмежує можливості людини. людина стає іграшкою в лапах системи.
і пох чи то там комунізм, чи націоналізм, чи ще щось. великої різниці немає. а що найобідніше, це те, що сьогодні система працює на невеличке коло людей. взагалі то ця тема стосується сенсу життя. сенсу ніякого, але за законами всесвіту є вибір, навіть якщо в ньому немає сенсу. Так що нахер системі навязувати мені те, що я не вибираю


 
РіттеркайзерДата: Четвер, 29.10.2009, 23:27 | Повідомлення # 533
Друг
Група: Модератори
Повідомлень: 916
Репутація: 34
Статус: Offline
Quote (Rimori)
тобі точно не відомо, чим я займаюсь. тож не тобі судити про мою корисність

судячи з твоїх дописів, сумніваюсь, що ти займаєшся чимось корисним для української Нації
Quote (Rimori)
політика і ідеологія - це частина системи. система - зло

маразм
Quote (Rimori)
угу. розколоти - найкращий спосіб зарадити

розколоти? а ти впевнений що колеться українська Нація, а не суспільство в Україні на тих хто за українців і тих хто проти них
Quote (Rimori)
схоже на те. система має допомагати людям. але все рухається за законами природи і вибирає коротший шлях до цілі. і в допомогу собі система обмежує можливості людини. людина стає іграшкою в лапах системи. і пох чи то там комунізм, чи націоналізм, чи ще щось. великої різниці немає. а що найобідніше, це те, що сьогодні система працює на невеличке коло людей. взагалі то ця тема стосується сенсу життя. сенсу ніякого, але за законами всесвіту є вибір, навіть якщо в ньому немає сенсу. Так що нахер системі навязувати мені те, що я не вибираю

бля мося, що ти все мені та й мені. Нація створює національну державу для впровадження своїх інтересів. Індивід сам по собі, відірваний від Нації - нікчемний і мізерний, тільки нерозривно з Нацією у людини існує сенс буття


кайдани порвіте
і вражою, злою кров'ю
волю окропіте.
 
RaiMoriДата: Четвер, 29.10.2009, 23:42 | Повідомлення # 534
Професіонал
Група: Перевірені
Повідомлень: 1396
Репутація: 38
Статус: Offline
Quote (Ріттеркайзер)
судячи з твоїх дописів, сумніваюсь, що ти займаєшся чимось корисним для української Нації

в мене інша думка. не буду оцінювати тебе... dry
Quote (Ріттеркайзер)
маразм Quote (Rimori)

аргументуй
Quote (Ріттеркайзер)
розколоти? а ти впевнений що колеться українська Нація, а не суспільство в Україні на тих хто за українців і тих хто проти них

впевнений. у кожної людини свої переконання при одинакових цінностях. вони наприклад думають що бандера вбивця, так якти думаєш що сталін вбивця. і це нормально при їхніх переконаннях, що вони не люблять бандеру. бо інакше якщо б вони підтримували вбивцю, то думаю користі з них було б мало. Реальність це те в що ти віриш.Якщо б ти підтримував Сталіна при твоїх переконаннях про нього, то ким би ти був????Тож не треба нікого ділити. Москалі у нас в меншості. А українців з іншими ідеалами не треба відділяти. Якщо нас не ділити, ми знайдем спільну мову.

Quote (Ріттеркайзер)
тільки нерозривно з Нацією у людини існує сенс буття

наприклад??
я так не думаю

Quote (Ріттеркайзер)
Індивід сам по собі, відірваний від Нації - нікчемний і мізерний

тим більше не підтримую! взагалі покажи мені що такого "надприроднього" є в нації???
чому тоді прогресом рухають саме індивіди??
індивід частинка бога.індивід може все(моя думка)


 
РіттеркайзерДата: Четвер, 29.10.2009, 23:54 | Повідомлення # 535
Друг
Група: Модератори
Повідомлень: 916
Репутація: 34
Статус: Offline
Quote (Rimori)
аргументуй

це ти аргументуй. Бо з твого допису виходить що і політика, і ідеологія є злом як частина системи. Ну ось ти це і аргументуй.
Quote (Rimori)
впевнений. у кожної людини свої переконання при одинакових цінностях. вони наприклад думають що бандера вбивця, так якти думаєш що сталін вбивця. і це нормально при їхніх переконаннях, що вони не люблять бандеру. бо інакше якщо б вони підтримували вбивцю, то думаю користі з них було б мало. Реальність це те в що ти віриш.Якщо б ти підтримував Сталіна при твоїх переконаннях про нього, то ким би ти був????Тож не треба нікого ділити. Москалі у нас в меншості. А українців з іншими ідеалами не треба відділяти. Якщо нас не ділити, ми знайдем спільну мову.

потрібно поширювати історичну правду....такий шлях подолання розколу кращий для української Нації, бо формує спільне бачення нашої історії
тим більше не підтримую! взагалі покажи мені що такого "надприроднього" є в нації???
Quote (Rimori)
тим більше не підтримую! взагалі покажи мені що такого "надприроднього" є в нації??? чому тоді прогресом рухають саме індивіди?? індивід частинка бога.індивід може все(моя думка)

Тоді почитай оце:

Запало в пам’ять прочитане напередодні в Інтернеті Михайла Дубинянського: "Конфлікт ліберальних і націоналістичних цінностей в Україні явно набирає обертів. Тенденція тим більше примітна, що провідну роль у нашому громадському житті вже давно відіграє своєрідний гібрид ліберала і націоналіста".

Бо з тривалою і ніяк неослабною дивиною спостерігаю такого диковинного "гібрида" в націоналістичному повсякденні і при кожній (чомусь все частішій!) нагоді зринає сказане аж ген коли (!) Зеноном Коссаком: "Жийте культурою суті, а не культурою форми, чи радше й культурою форми, що має бути виявом суті".

В "Антології українського націоналізму" укладачі пропонують читачеві витяги із творів теоретиків українського націоналізму першої половини ХХ ст. – від постатей, добре знаних в історії української суспільно-політичної думки, й до маловідомих польових ідеологів визвольної боротьби УПА, вихідців зі Сходу та Заходу України, діячів української націоналістичної еміграції, представників всіх організаційних формацій колись єдиної ОУН.

Кожен знемагав болями часу, передавав виписаними на папір словами його Дух і прямування, клекотів невдоволенням існуючого стану, сам струмував енергією Боротьби і заряджав нею сповідників націоналістичної віри. Наперекір історичним і нинішнім національним поразкам, Доба вимагала Чину і жертовності, а Обов’язок поривав за межі можливого. Життя було немислимим без Боротьби, а Боротьба перетворювалася у сенс Життя. Бо "Філософія націоналізму твердить, що життя – це боротьба..." (Зенон Коссак). Бо тільки Боротьба нищила пута підневільного суспільного стану і визволяла з лабет духовної зневіри і песимізму.

Український націоналізм постав на тлі Доби і як відповідь її викликам.

На згарищах Національної Революції Хмельницького й Мазепиної поразки Тарас Шевченко перший прорік "Кайдани порвіте!" і на духовному фундаменті його творчості постали фортечні мури націоналізму. Їх піонером- будівничим став Микола Міхновський, що на виклик московського шовіністичного глуму і хатнього хохляцтва гордо і впевнено заявив на межі ХХ століття: "… Візьмемо силою те, що нам належиться по праву, але віднято в нас силою" і змалював актуальний ще й до сьогодні український суспільний ідеал – "Одна, єдина, неподільна, вільна, самостійна Україна від гір Карпатських аж по Кавказькі".

Якщо греки дійсно були мудрими (а воно таки так!), то слід повірити їхньому "Історія – вчителька життя", власну історію возвести на п’єдестал Вчительки й усіма порами нераз уже задурманеної чужинецькими гаслами душі всотувати її уроки. Бо власна доля Миколи Міхновського – урок, що його ніяк не затямлять "двійочники" української політики всього ХХ-го і початку ХХІ-го століть. Найрізнішого штибу українські ліві та ліберали посмішковувалися із його державницьких тверджень і устремлінь, проте самі ж очолили пророковану ним і посталу невдозі Українську державу. А його відправили на Румунський фронт – аби не заважав "будувати". Очолили і процвиндрили! Соціалістичні ідеали поставили понад реальні потреби державного самоствердження Нації, а ліберальну цінність особистої свободи – над колективною волею національного організму, що в жорстокій борні змагався за місце під сонцем світової політики.

Вчергове програні національні змагання! Впали національні державні утворення УНР і ЗУНР. Українська земля почетвертована поміж агресивніших сусідів та залита кров’ю борців і песимізмом вцілілих. Суспільна атмосфера 20-х років минулого століття повниться духом згарища і Слави, жалю і стремління, зневіри і Чину. Замішаний на протилежностях, у ній витає невисловлений дух нового світогляду. Його відчувають ті непоодинокі, що зуміли піднятися із пороху поразки, але перший вбирає у виразні форми ідеології національного визволення Дмитро Донцов. Він переконаний, що для Нації, яка стоїть над прірвою загибелі, єдиною філософією виживання може бути тільки НАЦІОНАЛІЗМ і ставить завдання "як націю свинопасів перетворити на націю володарів".

Вбираючи немислимо об’ємну характеристику особи і творчості Дмитра Донцова у стислу форму одного речення, автор Декалогу українських націоналістів Степан Ленкавський підсумовував: "Він своїми творами формував здоровий боєздатний тип української людини, позбавивши її традиційної беззубости, хитливости, м’якости й безхребетности".

Донцову вторить Дмитро Андрієвський: "Остаточним переборення в наших душах раба мусить початися Розбудова Нації". А за ним, значно пізніше і в пеклі визвольної боротьби УПА, й Василь Галаса: "Викувати в українському народі лицарську психологію, очистити його від намулу неволі", бо "…На голос бойових сурм зриваються та йдуть в ополчення тільки люди з лицарською психологією, раби цього голосу не чують".

Дмитро Донцов заклав системні основи ідеології українського націоналізму, а її різні аспекти – розуміння і трактування Нації, її Ідеї, Держави, Національної Революції, Чину, Боротьби, Героїки, Владарності, Культу Чести і Лицарства, Нового Типу Українця, Національної Солідарності, Етики Націоналізму тощо – розвинули ті діячі українського організованого націоналізму, твори яких представлені у цій "Антології".

Не вдаючись у складні наукові дефініції, суть українського націоналізму, як єдності ідеології і політичного руху, можна виразити коротким визначенням Степана Ленкавського: "Націоналізм – це мислення і діяння інтересами своєї нації".

Саме через призму інтересів Нації – її добра, визволення і майбутньої долі – кожен із них будує світовідчуття і систему етичних принципів. "Все те добре, що добре для блага, сили й розвитку моєї нації; все те зле, що цю силу й розвиток послаблює – це основна заповідь ідеології українського націоналізму", – писав Микола Сціборський. Не здивуйтеся, якщо не тільки у нього зустрінете цей вислів. В українських націоналістів він набув статусу такої ж незаперечної етичної аксіоми, як і перша точка Декалогу "Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за неї!".

Ідеологія українського націоналізму, як система ідей, символів та міфів, неможлива без Героїки української історії. Вона черпає себе у ній так, як закорінює свої витоки в історичній ретроспективі сама Українська Нація. Але ідеологія націоналізму – це не оманливий нектар самолюбування, а творчий гін до росту і звершення, це синтеза минувшини, сьогодення і майбуття.

"Нація глядить в минуле, звідки в традиціях шукає свою відправну точку, і в майбутнє, яке має урядити для будучих поколінь, ретроспективно і перспективно, не нехтуючи традиціями, ані провідною ідеєю майбутнього в ім’я "завдань дня", – говорить Дмитро Донцов.

"Для нації, що мусить провадити боротьбу аж до перемоги – не може бути пізнання власної минувшини самоціллю, заспокоєнням чисто теоретичного зацікавлення, але першим із необхідних творчих засобів, бо справа йде про продовжування життя, а не про погляд на завершену історію", – твердить Юліян Вассиян.

Нація – це живий організм, що має фізичну субстанцію і Дух. "... Не матерія і не біофізичні процеси життя зупиняють творчий поступ наперед, але кволість духа, його недостача, його неприявність", – був переконаний Юліян Вассиян.

Дух потребує живлення і цілі, а субстанція – росту. Живильне коріння Національного Духу корениться в історії – в її перемогах і поразках, звитягах і Славі. "Провідною ідеєю українського народу від світанку віків є Ідея Слави — тобто беззглядна цінність героїчного повнення призначення людини", – писав Олег Ольжич.

Ціллю українського націоналізму була і є могутня Українська Нація, а інструментом її реалізації – Держава. "…Державна самостійність є головна умова існування нації, а державна незалежність є національним ідеалом у сфері міжнаціональних відносин", – це вже Микола Міхновський.

Держава – умова для існування Нації, але не самодостатність! "Держава, отже, є лише "засобом" нації здобути перемогу в боротьбі за існування і тому "держава для нації", а не навпаки", – а це Роман Бжеський.

Нація первинна, а Держава – вторинна! "Нація понад усе! Націоналісти хотять бачити Українську Націю великою, потужною, могучою й щасливою" – аксіоматично проголошував Микола Сціборський.

Підміна первинності загрожує цільовою безвихіддю. Бо факт здобуття Держави не вичерпує потенціалу Націоналізму і не повинен обмежувати в неорганічних рамках природний гін Нації. "Внутрішній устрій нашої держави се лише один із засобів до Розбудови і не можна засіб ставити вище мети, як не слід ставити воза попереду коня, або плуг поперед вола", – влучно зазначав Дмитро Андрієвський.

Ріст національної субстанції передбачав не тільки внутрішні, але й зовнішні змагання. Не тільки за власну Національну Державу, але й за місце під сонцем у світовому просторі. Передбачав цілком органічну міжнаціональну боротьбу за реалізацію закладеного в Нації потенціалу, за реалізацію і поширення національних інтересів і меж її культурного, економічного й територіального простору.

В етнічних межах "Від Карпатів аж по Кавказ" бачив Україну основоположник українського націоналізму Микола Міхновський, "від Сяну до Дону" – автор Українського Славня Павло Чубинський й "Змагати до поширення сили, слави, багатства й простору Української Держави" закликав 10-ю точкою Декалогу Степан Ленкавський.

"Де точні межі нашої Нації і який її етнічний зміст, ми того не знаєм і ніхто того не годен сказати. Тому що ми маємо до діла з вічно мінливою категорією життя, яке годі убрати у береги, а не з теоретично означеним незмінним поняттям", – розмірковував у цьому ж дусі Дмитро Андріївський.

Він же закликав: "...Ті сміливі, відважні, що візьмуться за Розбудову Нації, не мусять поділяти думок наших самокастратів і згори відпекуватися наміру прибити український Тризуб коли не на воротях Царгороду, то на Кремлівських стінах".

А ось і ще його ж таки слова: "Біологічні закони життя не знають принципів демократизму чи поступовості. Залежить від нас, від нашої снаги, від потенції нашого народу чи Передкавказзя буде українським чи ні, чи Крим буде органічною частиною України чи лише її географічним придатком".

Це всього лиш цитати! Видобуваючи їх, одну за одною, ми занурюємося в атмосферу націоналістичних витоків, незадогматизованих і неприлизаних під минущі потреби часу. Вони самі – автори таких єретичних, як на сьогоднішню догматику, писань – вкрай нетерпимо виступали проти будь-якого бронзовіння своїх велично-скромних персон і думок, бо шукали і знаходили відповіді на актуальні виклики своєї Доби і цього ж палко бажали нащадкам.

"Націоналізм не твердить, що сказане ним в дану епоху є його останнім словом. Бо він — життя, а життя вічно мінливе; в ньому відбувається вічна зміна понять, прагнень і інститутів", – писав Ярослав Стецько.

"Не догматиків, запаморочених принципами, але продуктивних, сильних, творчих, в реальному житті мужів треба до Розбудови Нації", – був переконаний тоді Дмитро Андієвський. А нам, теперішнім, бажано було б цю переконаність пришпилити над перестінком свого робочого столу чи вмонтувати містично поміж комп’ютерних клавіш.

Непересічні думки непересічних особистостей! Вони вийшли за межі Часу і навіть сьогодні почасти є актуальними. Можливо тому, що Час змінився, але Доба триває. Просторово-спіруалістично модеруючи їхніми актуальними висловами зі сторінок цього видання, хотілося б розсипатися прямо-таки бурштиновим пересипом ще не цитованої Олени Теліги.

"Партачі життя, це є ті люди, що не мають звичайної, не геройської, а буденної цивільної відваги, без опертя якої найвищий героїзм зависав у повітрі, не пустивши коріння ані в землю, ані в маси. Тому власне тепер, коли стільки слів присвячується героїзмові, мусимо сказати собі одверто: культ героїзму є не до подумання без культу цивільної відваги, про яку чомусь – забуваємо цілковито" – хіба це не про сучасних героїв "кухонної політики", що готові ненависному режимові сукати дулю в кишені, аж доки "героїчно" не вламають пальця.

А ще про тих же "партачів життя": "Вони вважають, що лихо є не на те, щоб з ним битися, лише на те, щоб його тактовно обминати".

Або он ця, така влучна, характеристика звироднілого духу плебсу: "Вони, як соняшники, хилять свої голови то в один, то в другий бік, залежно від того, в який саме бік падає сонце загальної опінії чи чийогось успіху і де саме можна витягнути максимум матеріяльної користи для себе".

І знову, але вже про псевдоеліту: "... Партачі життя є завжди елітою, незмінно, після всіх завірюх виринаючи біля нових тронів – все одно яких володарів – і з енергією, не зужитою на абсурд якоїсь ідеї, відштовхуючи навіть тих, що всі свої сили віддали власне цьому, нарешті тріюмфуючому, абсурду".

Ні! "Партачів життя" Олени Теліги таки варто видрукувати мільйонним тиражем і за власний кошт (якби то він був наявний!) надіслати у кожну українську домівку!

Хоча при цьому варто посмакувати на дозвіллі й донцовським – "В нас старались вгадати яка сила переможе, щоб на ту "орієнтуватись", і це звалось "реальною політикою" та гірко посміхнутися аж в цьому випадку над непророчим Міхновським – "Часи вишиваних сорочок, свити та горілки минули і ніколи вже не вернуться". На жаль, таки вернулися і навіть активно пропагуються!..

…Але зате стовідсотково погодитися із таким же актуальним Володимиром Яновим: "Спробу уніфікації європейських народів можна порівняти тільки зі спробою самогубства Європи".

…Або з критиком демократії Романом Бжеським: "Ми всі, певно, сміялися б, коли б хтось запропонував до важкохворого запросити "на консиліум" доброго адвоката, дуже солідного і статечного шевця та скрипаля-віртуоза. А ми, в кращому разі, подібному "консиліуму" доручаємо "лікування" хвороб народу і віддаємо такому "консиліуму" в руки долю і життя народу!".

Так що далі? І чим є ця книга? Меморіалом і надгробною плитою, чи цеглинкою нового фундаменту? Обирати читачеві, бо кожен приходить до істини самотужки і найбільше цінує ту, що власноруч здобута.

Хоча варто дослухатися тверджень автора Декалогу українського націоналіста і філософа Степан Ленкавського: "Націоналізм так довго не може перестати існувати, як довго існують нації. Чому? Він є результатом тої внутрішньої потреби народу, що називається самозбережний гін народу. А самозбережний гін буде існувати в природі народу так довго, доки народ існує. Перестати існувати може така чи інша форма вияву націоналізму"…

…Та й до Микола Міхновський, що був переконаний: "Доки хоч на однім клапті української території пануватиме чужинець, доти українська інтеліґенція не покладе оружжя, доти всі покоління українців йтимуть на війну". Перефразовуючи автора, можна, хіба, задатися риторичним питанням, чи є сьогодні "хоч один клапоть української території", вільний від чужинецького впливу і панування?..

…Степан Бандера немов промовляє до сповідників націоналістичного суїциду, ряди яких аж тріщать після формального проголошення Української держави: "Українська національна революція, як одностайний процес, складається з трьох фаз. Перша і друга – це фази боротьби, третя – державного будівництва". Бо ж причиною їх нав’язливого суїцидального синдрому є формальна реалізація першої точки Декалогу "Здобудеш Українську Державу…", сподівання, що змістовно для українців її розбудує добрий "вуйко Сем" у парі з таким же добрим "дядєй Ванєй" і невігластво щодо існування десятої точки Декалогу – "Змагатимеш до поширення сили, слави, багатства й простору Української Держави!".

А може когось пройме Юрій Липа, який знав, що "Світ є побойовищем двох початків: руїнницького і будівничого" і що "...людина повинна сама собі встановлювати дорогу і йти нею – приєднатися до того чи іншого початку світу. Тільки не можна їй зоставатися між цими початками, бо є збіжжя і є бур’ян. Є поле і є пустир. Є залізо і є ржа – треба вибрати те чи інше, стати до боротьби на одному боці" та закликав: "Лад у своїй надбудові мав би втілювати Дух Української Нації у всіх його стремліннях до творчості й очищення, широти і будівництва".

Це знову цитати. Всього лиш цитати! Книгу треба глибинно читати, а не поверхово знайомитися з ними, що суб’єктивно підібрані автором передмови. Бо вони – це його шлях торування, а ваші власні – це ваш пошук істини.

Оборонний бій скінчився. На вежах замаяв український прапор, на брамі відновлено княжий Тризуб, а на валах лунає український Славень. Чи далеко відійшов ворог? Чи не перегруповує він сили? І чи не варто опустити над навколофортечним ровом самозаспокоєння підвісні мости і ринути навздогін за ним та гнати його українським козацьким степом і древньою поліською пущею аж ген!.. – куди будь-коли ступала нога українського войовника і де небо підпирають стовпи величного Міфу.
Олександр Сич

Кандидат історичних наук

Заступник Голови ВО "Свобода" з питань ідеології
http://www.ivano-frankivsk.svoboda.org.ua/dopysy/dopysy/011218/


кайдани порвіте
і вражою, злою кров'ю
волю окропіте.
 
RaiMoriДата: Пятниця, 30.10.2009, 00:07 | Повідомлення # 536
Професіонал
Група: Перевірені
Повідомлень: 1396
Репутація: 38
Статус: Offline
Quote (Ріттеркайзер)
це ти аргументуй. Бо з твого допису виходить що і політика, і ідеологія є злом як частина системи. Ну ось ти це і аргументуй.

я вже аргументував...
Quote (Ріттеркайзер)
потрібно поширювати історичну правду....такий шлях подолання розколу кращий для української Нації, бо формує спільне бачення нашої історії

а ти можеш скажати що таке правда??? ти впевнений в своїй правді, вони - в своїй. чия правда правдивіша??
правда сто раз скручена і перекрічена в різні боки. правди ніхто не знає. ти можеш бути впевнений що ти правий, це твоя реальність. в когось аналогісна ситуація тільки з протилежними переконаннями. тепер постав себе на нейтральне місце... хто правий??
Quote (Ріттеркайзер)
Тоді почитай оце:

коли буду мати час


 
РіттеркайзерДата: Пятниця, 30.10.2009, 00:17 | Повідомлення # 537
Друг
Група: Модератори
Повідомлень: 916
Репутація: 34
Статус: Offline
Quote (Rimori)
я вже аргументував...

ти лише сяк-так розписав про політику, але про систему і про ідеологію - нічо
Quote (Rimori)
а ти можеш скажати що таке правда???

правда - це достовірність. Наприклад Ріморі - це Мосюрчак Андрій, і ніяк інакше. 2+2=4. Я народився 2 квітня 1992 року. Це правда. Не заморочуй мені голову філософським бредом про багато реальностей, в яких ми живемо... Бандера не може бути і вбивцею і героєм одночасно.
Quote (Rimori)
тепер постав себе на нейтральне місце... хто правий??

наприклад: я кажу що ти психований алкаш-маньяк, який зарізав 250 людей. Ти кажеш що ти звичайний студент, що вчиться в Чехії і нікого не ріже. Що скаже нейтральний спостерігач Vettghern? І що буде правдою?


кайдани порвіте
і вражою, злою кров'ю
волю окропіте.
 
RaiMoriДата: Пятниця, 30.10.2009, 00:34 | Повідомлення # 538
Професіонал
Група: Перевірені
Повідомлень: 1396
Репутація: 38
Статус: Offline
Quote (Ріттеркайзер)
ти лише сяк-так розписав про політику, але про систему і про ідеологію - нічо

мля. я розписав про систему. а політика і ідеологія це і система
Quote (Ріттеркайзер)
Не заморочуй мені голову філософським бредом про багато реальностей, в яких ми живемо...

ну от і ті ж обмеження, про які я писав. це не зовсім по темі, але квантова фізика багато може пояснити...
кста у Ветнерна теж є свої переконання тому він не може бути нейтральним.
Quote (Ріттеркайзер)
Наприклад Ріморі - це Мосюрчак Андрій, і ніяк інакше. 2+2=4

теж не факт, але це вже зовсім не та тема...
Quote (Ріттеркайзер)
Що скаже нейтральний спостерігач Vettghern?

хоча я знаю що він скаже biggrin


 
РіттеркайзерДата: Пятниця, 30.10.2009, 00:45 | Повідомлення # 539
Друг
Група: Модератори
Повідомлень: 916
Репутація: 34
Статус: Offline
Quote (Rimori)
мля. я розписав про систему. а політика і ідеологія це і система

те, що ти писав - це спотворення системи. Система повинна існувати для загального блага, навіть якщо це завдасть шкоди одному індивіду, але завдяки цьому зможе існувати уся Нація. Інакше який сенс в діяльності одного індивіда якщо він шкодить усім іншим індивідам? Невже це не буде зневагою до абсолютної більшості - ускладнювати їй життя заради когось одного?
Quote (Rimori)
ну от і ті ж обмеження, про які я писав. це не зовсім по темі, але квантова фізика багато може пояснити...

ти часом не дивився фільм What the bleep do we know?
цікаво, а ти живеш у цьому світі ніби в ньому одна реальність чи багато?
Quote (Rimori)
кста у Ветнерна теж є свої переконання тому він не може бути нейтральним.

а хто буде нейтральним?
Quote (Rimori)
теж не факт, але це вже зовсім не та тема...

ні ну це вже маячня.


кайдани порвіте
і вражою, злою кров'ю
волю окропіте.
 
RaiMoriДата: Пятниця, 30.10.2009, 00:57 | Повідомлення # 540
Професіонал
Група: Перевірені
Повідомлень: 1396
Репутація: 38
Статус: Offline
Quote (Ріттеркайзер)
те, що ти писав - це спотворення системи. Система повинна існувати для загального блага, навіть якщо це завдасть шкоди одному індивіду, але завдяки цьому зможе існувати уся Нація. Інакше який сенс в діяльності одного індивіда якщо він шкодить усім іншим індивідам? Невже це не буде зневагою до абсолютної більшості - ускладнювати їй життя заради когось одного?

і де там є спотворення???? що ти маєш наувазі під системою???
Quote (Ріттеркайзер)
Система повинна існувати для загального блага, навіть якщо це завдасть шкоди одному індивіду, але завдяки цьому зможе існувати уся Нація. Інакше який сенс в діяльності одного індивіда якщо він шкодить усім іншим індивідам? Невже це не буде зневагою до абсолютної більшості - ускладнювати їй життя заради когось одного?

так система існує для покарання???? конкуренція є завжди і завжди вона комусь приносить шкоду.
от наприклад німеуька система колись ледве не винищила коли половину своїх громадян. а СРСР??? США,Росія... та будь яка система...

Quote (Ріттеркайзер)
ти часом не дивився фільм What the bleep do we know?

перший раз чую... мну вистачило університетського курсу.
Quote (Ріттеркайзер)
цікаво, а ти живеш у цьому світі ніби в ньому одна реальність чи багато?

реальність одна
Quote (Ріттеркайзер)
а хто буде нейтральним?

ніхто... у всіх є переконання і світогляд сформований під якимось впливом
Quote (Ріттеркайзер)
ні ну це вже маячня.

чомусь тисячі вчених не вважають це маячнею... хз чому... не скажеш?


 
Пошук: